Blog

Cover Image

Kora sosnowa - właściwości, zastosowanie i zalety.

Kora sosnowa to coraz bardziej popularny materiał wykorzystywany w ogrodnictwie, dekoracji i budownictwie.

Więcej

Cover Image

Dlaczego warto stosować kory iglaste w ogrodnictwie?

Kora iglasta to jeden z tych naturalnych materiałów, o których warto pomyśleć, aranżując przydomowy ogród. Nie tylko zdobi przestrzenie zielone, ale też spełnia szereg ważnych i praktycznych funkcji. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ten niezwykle korzystny produkt i jak go prawidłowo stosować, by w pełni wykorzystać jego zalety.

Więcej

Cover Image

Czym jest kora iglasta i jak jest wykorzystywana w różnych branżach?

Kora iglasta zdobywa coraz większą popularność jako odnawialny, ekologiczny i wszechstronnie użyteczny surowiec.

Więcej

Cover Image

Jak prawidłowo przesadzać storczyki?

Storczyki to jedne z ulubionych roślin domowych Polaków, a naszą sympatię zaskarbiły sobie dzięki długiemu okresowi kwitnienia oraz różnorodnym kolorom kwiatostanów. Warto jednak wiedzieć jak i w jakim okresie przesadzać storczyki, bo dzięki temu będą mogły cieszyć nasze oczy dłużej.

Więcej

Cover Image

Jak przechowywać korę?

Kora ściółkowa zyskuje na popularności nie tylko dzięki temu, jak odżywia i chroni rośliny w naszym ogrodach, ale również przez swój wygląd i to w jak łatwy sposób nadaje nowego charakteru każdej przestrzeni zielonej. Coraz więcej osób więc decyduje się na zakup kory do swojego ogrodu, często nie wiedząc jaka ilość jest im rzeczywiście potrzebna. To sprawia, że wykorzystując jedynie część nabytej kory pozostawieni są przed wyzwaniem przechowania reszty materiału. Na szczęście przechowywanie kory ściółkowej nie wiąże się z wielkimi przygotowaniami, nie wymaga niemal żądnych nakładów finansowych ani dużej przestrzeni i jest niezwykle proste!

Więcej

Cover Image

Czym się kierować przy wyborze grubości kory?

Kora drzewna z rosnąca popularnością wykorzystywana jest do ściółkowania wielu kwasolubnych roślin, jak m.in.: iglaków, azalii, wrzosów, różaneczników i wielu innych krzewów ozdobnych. Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się do tego korę sosnową. Zainteresowanie tym materiałem wynika z wielu zalet, jakie oferuje ściółkowanie nią roślinności ogrodowej. Do najważniejszych z nich należą: poprawa wyglądu przestrzeni ogrodowej, ograniczenie rozrostu chwastów i innych niepożądanych roślin, poprawa jakości gleby oraz zabezpieczenie gleby i korzeni przed mrozem i suszą.

Więcej


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS