Blog

Cover Image

Czy kora sosnowa jest przyjazna dla środowiska?

Wypielęgnowany przydomowy ogród jest doskonałym miejscem do wypoczynku, a jego utrzymanie dla wielu osób staje się prawdziwą pasją. Uzyskiwanie odpowiednich rezultatów wymaga jednak nie tylko prawidłowego doboru sadzonych roślin i dużego nakładu pracy, ale także właściwego dbania o ich kondycję przez zapewnienie im optymalnych warunków do wzrostu. Jednym ze sprawdzonych sposobów poprawy stanu roślin jest ściółkowanie podłoża. Materiałem, który nadaje się do tego idealnie, będzie kora sosnowa. Przekonajmy się, dlaczego warto jej używać i sprawdźmy, czy jest ona ekologiczna.

Więcej

Cover Image

Kora sosnowa - właściwości, zastosowanie i zalety.

Kora sosnowa to coraz bardziej popularny materiał wykorzystywany w ogrodnictwie, dekoracji i budownictwie.

Więcej

Cover Image

Dlaczego warto stosować kory iglaste w ogrodnictwie?

Kora iglasta to jeden z tych naturalnych materiałów, o których warto pomyśleć, aranżując przydomowy ogród. Nie tylko zdobi przestrzenie zielone, ale też spełnia szereg ważnych i praktycznych funkcji. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ten niezwykle korzystny produkt i jak go prawidłowo stosować, by w pełni wykorzystać jego zalety.

Więcej

Cover Image

Czym jest kora iglasta i jak jest wykorzystywana w różnych branżach?

Kora iglasta zdobywa coraz większą popularność jako odnawialny, ekologiczny i wszechstronnie użyteczny surowiec.

Więcej

Cover Image

Jak prawidłowo przesadzać storczyki?

Storczyki to jedne z ulubionych roślin domowych Polaków, a naszą sympatię zaskarbiły sobie dzięki długiemu okresowi kwitnienia oraz różnorodnym kolorom kwiatostanów. Warto jednak wiedzieć jak i w jakim okresie przesadzać storczyki, bo dzięki temu będą mogły cieszyć nasze oczy dłużej.

Więcej

Cover Image

Jak przechowywać korę?

Kora ściółkowa zyskuje na popularności nie tylko dzięki temu, jak odżywia i chroni rośliny w naszym ogrodach, ale również przez swój wygląd i to w jak łatwy sposób nadaje nowego charakteru każdej przestrzeni zielonej. Coraz więcej osób więc decyduje się na zakup kory do swojego ogrodu, często nie wiedząc jaka ilość jest im rzeczywiście potrzebna. To sprawia, że wykorzystując jedynie część nabytej kory pozostawieni są przed wyzwaniem przechowania reszty materiału. Na szczęście przechowywanie kory ściółkowej nie wiąże się z wielkimi przygotowaniami, nie wymaga niemal żądnych nakładów finansowych ani dużej przestrzeni i jest niezwykle proste!

Więcej


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS