Blog

Cover Image

Jakie dobroczynne zastosowanie może mieć kora sosnowa?

Działanie kory sosny jest bardzo szerokie. Szczególną pozycję zajmuje ona w ogrodnictwie. Dzięki swojej łatwej dostępności i właściwościom naturalnym coraz bardziej zyskuje na popularności, szczególnie teraz – w dobie powrotu do rozwiązań ekologicznych i naturalnych.

Więcej

Cover Image

W jaki sposób można udekorować posesję korą?

Obecnie istnieje wiele możliwości stworzenia pięknego ogrodu. Zadbane drzewa, krzewy i kwiaty zapewniają przyjemne miejsce do relaksu, ciesząc przy tym oko. Niestety zwykle obok nowych sadzonek bardzo szybko zaczynają rosnąć też chwasty. Ich usuwanie jest uciążliwe, wymaga wiele czasu i energii. Rośliny są również narażone na szereg czynników zewnętrznych, takich jak upały. Z tego względu warto zadbać o przygotowanie dobrej ściółki pomiędzy roślinami.

Więcej

Cover Image

Kora jako element ozdobny ogrodu

Urządzanie domu, wyposażenie, elewacja to wszystko bardzo ważne. Wymaga estetyki i smaku. Jednak gdy już wszystko to zrobiliśmy, pozostaje nam ogród, który powinien być wypielęgnowany. Cala przestrzeń, która otacza nasz dom, powinna być dekoracyjna, a zwłaszcza jego frontowa część. Nawet jeśli mamy mały ogródek, można go zaprojektować w bardzo funkcjonalną posesję.

Więcej

Cover Image

Jak podsypywać rośliny korą?

Kora sosnowa, którą można zakupić w Kor-Drew, jest produktem ubocznym powstającym podczas obróbki drewna. Wykorzystywana jest w przemyśle ciepłowniczym, ale również w ogrodach, do użyźniania gleby. Kiedy zmieszamy korę z ziemią, uzyskamy glebę wzbogaconą o próchnicę oraz podłoże o ulepszonej strukturze.

Więcej

Cover Image

Właściwości kory kompostowanej

Na rynku dostępne są różne rodzaje kory do ściółkowania, które cechują się odmiennymi właściwościami i zastosowaniem. Ten materiał ściółkujący powszechnie stosowany jest m.in. w przydomowych ogrodach, gdzie spełnia funkcję naturalnego nawozu oraz pozwala poprawić estetykę przestrzeni, chroniąc dodatkowo przed nadmiernym wzrostem chwastów oraz przemarzaniem gleby. Wyjaśniamy, jakie właściwości ma kora kompostowana oraz kiedy warto ją stosować.

Więcej

Cover Image

Jakie znaczenie ma frakcja kory?

Kora drzew iglastych jest bardzo popularnym materiałem ściółkującym. Dzięki niej możemy nie tylko ograniczyć wzrost chwastów, które wpływają na estetykę ogrodowych klombów, ale także wzbogacić podłoże w cenne związki próchnicze. Kora drzew to także doskonały sposób na naturalne zakwaszenie gleby, co jest konieczne w przypadku sadzenia roślin kwasolubnych. Wyjaśniamy, jak frakcja kory wpływa na możliwości jej zastosowania.

Więcej


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS