Kora iglasta luzem - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobrze utrzymany ogród staje się doskonałą wizytówką całej posesji, będąc jednocześnie świetnym miejscem do wypoczynku, a dla wielu jego pielęgnacja okaże się niezwykle wciągającym hobby. Uzyskanie odpowiednich rezultatów przy uprawie roślin wymaga jednak dużego nakładu pracy oraz stosowania wielu zabiegów, które zapewnią roślinom właściwe warunki do wzrostu, a jednocześnie korzystnie wpłyną na ich wygląd.

Wśród koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych istotne stanie się zarówno ściółkowanie roślin, jak i ich nawożenie. W obu tych sytuacjach pomocna może się okazać kora sosnowa luzem. Przekonajmy się, dlaczego warto po nią sięgać i sprawdźmy, jakie są jej rodzaje.

Na czym polega korzystanie z kory sosnowej?

Kora sosnowa dobrze nadaje się do ściółkowania roślin. Polega ono na podsypywaniu podłoża wokół drzew, krzewów, krzewinek czy bardziej okazałych kwiatów rozdrobnionymi kawałkami kory. Jej obecność będzie doskonałym zabezpieczeniem przed pojawianiem się i rozwojem chwastów. Ściółkowanie okaże się też korzystne z uwagi na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem podłoża, a co za tym idzie przyspieszonym parowaniem z niego wody. Równie ważne stanie się to, że kora w dużym stopniu chroni glebę przed wypłukiwaniem i rozwiewaniem. Okaże się ona także nieodzowna przy znacznych spadkach temperatur, ponieważ dzięki niej system korzeniowy nie ulega zbyt łatwo przechłodzeniu. Co istotne, kora sosnowa będzie także świetnym nawozem, dostarczając roślinom koniecznego do wzrostu azotu, a także wielu innych substancji organicznych. Ściółkowanie to ponadto sposób na zwiększenie estetyki przydomowego ogródka.

W jakich postaciach oferuje się korę sosnową?

Kora sosnowa jest dostępna w postaci suchej, idealnej do klasycznego ściółkowania oraz przekompostowanej, która świetnie sprawdzi się jako nawóz. Kora sucha jest oferowana we frakcjach grubych i średnich, podczas gdy kora przekompostowana w drobnych oraz w formie zmielonej, dzięki czemu zawarte w niej składniki są o wiele łatwiej dostępne. Wybierając korę, warto więc dostosować jej rodzaj do efektu, jaki chce się za sprawą jej użycia osiągnąć.

Wróć


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS