W jaki sposób można udekorować posesję korą?

Obecnie istnieje wiele możliwości stworzenia pięknego ogrodu. Zadbane drzewa, krzewy i kwiaty zapewniają przyjemne miejsce do relaksu, ciesząc przy tym oko. Niestety zwykle obok nowych sadzonek bardzo szybko zaczynają rosnąć też chwasty. Ich usuwanie jest uciążliwe, wymaga wiele czasu i energii. Rośliny są również narażone na szereg czynników zewnętrznych, takich jak upały. Z tego względu warto zadbać o przygotowanie dobrej ściółki pomiędzy roślinami.

Stylowa i skuteczna ochrona przed chwastami

Kora sosnowa to w pełni naturalne podłoże ogrodowe. Powstaje w procesie obróbki drewna, jest więc całkowicie ekologicznym materiałem. Świetnie sprawdzi się rozsypana wokół drzew i krzewów. Skalniaki i grządki wyłożone korą prezentują się estetycznie, a rośliny są właściwie wyeksponowane. Oprócz walorów dekoracyjnych, ściółka z kory ułatwia kształtowanie terenów zewnętrznych. Dzięki niej możliwe jest wytyczenie ścieżek, czy oddzielenie trawnika od rabaty.

Odpowiedniej grubości warstwa kory sosnowej w ogrodzie zabezpiecza przed pojawieniem się chwastów. Aby dodatkowo uzyskać efekt dekoracyjny, polecamy wykorzystać korę o różnej wielkości. W ten sposób można ułożyć ciekawe wzory wokół roślin. Kora pozwoli zaoszczędzić czas na walkę z chwastami, ale nie tylko.

Zalety wykorzystania kory w ogrodzie

Ściółkowanie korą wzbogaca glebę i wspomaga prawidłowy rozwój roślin. Jako stuprocentowo naturalne podłoże, kora w kontakcie z gruntem zacznie bardzo powoli się rozkładać, stopniowo uwalniając cenne składniki odżywcze. Już kilka centymetrów warstwy kory sosnowej korzystnie wpływa na jakość ziemi. Ściółka izoluje od czynników zewnętrznych, dlatego takie rozwiązanie sprawdzi się również jako ochrona delikatnych roślin i ich korzeni. Rozsypanie kory wokół przydomowych roślin i krzewów pozwala na dłuższe utrzymanie wilgoci w ziemi i zapobiega wysychaniu gleby. W efekcie ogród wymaga rzadszego podlewania, co z kolei pozwala na zmniejszenie wykorzystania wody. Kora sosnowa to sprawdzone zabezpieczenie ogrodu zarówno przed chłodem, jak i upałami. Jakie dobroczynne zastosowanie może mieć kora sosnowa? Przeczytaj na naszym blogu.

Wróć


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS