Jak przechowywać korę?

Kora ściółkowa zyskuje na popularności nie tylko dzięki temu, jak odżywia i chroni rośliny w naszym ogrodach, ale również przez swój wygląd i to w jak łatwy sposób nadaje nowego charakteru każdej przestrzeni zielonej. Coraz więcej osób więc decyduje się na zakup kory do swojego ogrodu, często nie wiedząc jaka ilość jest im rzeczywiście potrzebna. To sprawia, że wykorzystując jedynie część nabytej kory pozostawieni są przed wyzwaniem przechowania reszty materiału. Na szczęście przechowywanie kory ściółkowej nie wiąże się z wielkimi przygotowaniami, nie wymaga niemal żądnych nakładów finansowych ani dużej przestrzeni i jest niezwykle proste!

Jak dobrze zabezpieczyć pozostałą korę ściółkową?

Pamiętajmy, że korę ściółkową zwyczajowo nabyć można we frakcjach różnej wielkości i pakowaną lub luzem. Od tego właśnie zależeć będzie sposób przechowywania na jaki można się zdecydować. Zasadniczo największym zagrożeniem dla utrzymania kory sosnowej w dobrym stanie jest wilgoć i wiatr. W związku z tym nasze działania powinny ograniczyć się do zapewnienia materiałowi warunków, w którym nie zamoknie i nie zostanie wywiany.

Najbezpieczniej jest włożyć korę do pomieszczenia zamkniętego lub chociaż pod wiatę. To ograniczy ewentualny dostęp wilgoci od góry. Należy pamiętać jednak, żeby umieścić korę w miejscu wolnym od podmoknięć z gruntu oraz z dala od ścieżki strumyka z rynny. Po wybraniu odpowiedniego miejsca pozostaje jeszcze okrycie kory grubym materiałem nieprzepuszczalnym wody oraz wiatru. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kory niepaczkowanej i w drobnej frakcji. Nieodpowiednio zabezpieczona może przemieszczać się po posesji. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku duża i gruba folia, gumowa plandeka czy nawet gruby materiał bawełniany, o ile kora znajduje się pod przykryciem.

Wróć


MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS